NGJARJE
RINIA E MAJTE E SHQIPERISE


LAJME
INFORMACIONE MBI AKTIVITETET
 • Video-Konferenca Rinore Socialiste Internacionale

  Video-Konferenca Rinore Socialiste Internacionale

  Forumi Rinor Eurosocialist i Shqipërisë, në bashkëpunim me Giovani Democratici (Forumi Rinor i Partisë së majtë italiane, PD), realizoi gjatë ditës së djeshme, datë 16 Mars 2015, “Video-Konferencën Rinore Socialiste Internacionale”. Pasi prezantuan shkurtimisht metodat e punës respektive, dy forumet simotra hodhën bazat e një ...

 • Gjimnazi “Petro Nini Luarasi” është fituesi i ‪#‎FRESSHvolley‬

  Gjimnazi “Petro Nini Luarasi” është fituesi i ‪#‎FRESSHvolley‬

  Pas katër fundjavash të mbushura me emocione dhe sfida, kompeticioni #FRESSHvolley zhvilloi gjatë ditës së shtunë (datë 7.03.2015)ndeshjen finale. Gjimnazet “Petro Nini Luarasi” dhe “Ismail Qemali” ishin dy skuadrat të cilat u ndeshën për të përcaktuar edhe skuadrën kampione. Ndeshja u karakterizua nga një grintë e shëndetshme ...

 • Përcaktohen skuadrat finaliste të #FRESSHvolley

  Përcaktohen skuadrat finaliste të #FRESSHvolley

  Paraditen e sotme, në ambientet e Institutit Edukativ “Harry T. Fultz” u zhvillua faza e tretë e kampionatit FRESSH volley. Ishin gjashtë skuadra, të cilat të ndara në dy grupe u përballën me njëra-tjetrën për të siguruar një vend në finalen e madhe. Në grupin e parë, skuadra “Tritoli” përfaqësuese e gjimnazit “Petro ...

 • ‘Fuqia e 1 Milionë të RINJVE’ 23 vjet FRESSH!

  ‘Fuqia e 1 Milionë të RINJVE’ 23 vjet FRESSH!

  FRESSH feston 23-vjetorin e krijimit! “Fuqia e një milionëve”, është motoja me të cilën vjen Forumi Rinor Eurosocialist i Shqipërisë në 23-vjetorin e krijimit të tij. Slogani i ...

 • FRESSH DHURON -GJIROKASTER

  FRESSH DHURON -GJIROKASTER

  Diten e diele, 28.12.2014, gjimnazistet e FRESSH, ne kuader te nismes Shqiperia Dhuron, vendosen t’i kushtojne diten e tyre sherbimit ndaj komunitetit ne nevoje ne Gjirokaster. U mendua qe keto ...

 • FRESSH CHRISTMAS PARTY

  FRESSH CHRISTMAS PARTY

  Gjatë mbrëmjes së datës (25.12.2014), qindra aktivistë dhe simpatizantë të FRESSH-it u mblodhën së bashku për të festuar Krishtlindjen. Festa e organizuar në një prej klabeve më në zë ...

750

Twitter Followers

Follow Us